PROTETYKA I ORTODONCJA

TEMPORIS ®

INNOWAVCYJNA ŻYWICA DO KORON I MOSTÓW
PRODUKCJA DO 5 PUNKTÓW W MNIEJ NIŻ 20 MINUT

SERYJNA PRODUKCJA
MODELI PROTETYCZNYCH

IDEALNIE DOPASOWANE
SZABLONY CHIRURGICZNE

Profesjonalne Dentystyczne Drukarki 3D SLA (Stereolitografia) DWS SYSTEMS

Laserowa precyzja. Szybkość produkcji. Wielomateriałowość. Prawdziwa wolność tworzenia.

Drukarki 3D DWS to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Doskonale nadają się do zastosowań prototypowych, szybkiego drukowania konsumenckiego, jak też i do użytku domowego. Podczas pracy te drukarki 3D są ciche oraz wydajne. Drukowanie 3D odbywa się przy małym zużyciu materiałów fotopolimeryzujących bez potrzeby stosowania dodatkowych uzupełniających materiałów. Drukarki DWS Systems bez problemu pracują na niemal wszystkich dostępnych materiałach eksploatacyjnych.

XFAB 2500 SD

Systemy wytwarzania przyrostowego dla stomatologii cyfrowej

Cyfrowa stomatologia i druk 3D przekształcają przemysł dentystyczny, zmieniając przebieg pracy i poprawiając działanie protetyków i dentystów.

DWS ma na celu skrócenie czasów opracowywania i produkcji, zapewniając najlepszą jakość pod względem precyzji i wyrazistości modeli, przekazując profesjonalistom swoje doświadczenie podczas produkcji modeli cyfrowych, aplikacji ortodontycznych i protez.

Ze względu na zredukowaną ilość ruchomych części i wyjątkową łatwość obsługi, drukarki 3D DWS charakteryzują się wysoką niezawodnością i niskimi kosztami utrzymania.

Drukarki 3D DWS  łączą wysoką dokładność i wydajność  z dużą uniwersalnością systemów. 

Brak konieczności wstępnego podgrzewania żywicy, kalibracji maszyny czy dzięki szybkiej wymianie materiału, drukarki 3d DWS mogą pracować na wielu materiałach bez zbędnych przestojów technologicznych na przezbrojenie. Transparentne, wymienne zbiorniki na żywicę ułatwiają zmianę materiału w kilka chwil.  Seria dental obejmuje szybkie systemy produkcyjne, odpowiednie dla wymagań wszystkich laboratoriów dentystycznych i najbardziej innowacyjnych klinik, dla których zadowolenie klientów jest tak samo ważne jak redukcji kosztów i szybkości produkcji.

Maszyny są kontrolowane przez dedykowane oprogramowanie, które jest kompatybilne z najczęściej stosowanymi w stomatologii rozwiązaniami CAD/CAM. Pozwala to operatorowi produkować od minimum 15 do maksymalnie 4.100 sztuk modeli dziennie.

Wszystkie drukarki 3D DWS są wyposażone w źródło lasera BluEdge klasy 3B, stworzone przez centrum badawczo-rozwojowe DWS. Emituje promienie ultrafioletowe, które zespajają warstwa po warstwie materiał światłoczuły.

Platforma robocza unosząc się i opuszczając na zadaną odległość (grubość zespajanej warstwy) pracuje aż do zakończenia procesu druku 3d obiektu. 

Ruchy platformy zsynchronizowane z  pracą lasera, umożliwiają tworzenie wyjątkowo złożonych i precyzyjnych trójwymiarowych obiektów.

Te innowacje, w porównaniu do konwencjonalnych technik, sprawiają, że cały proces jest bardziej elastyczny i bardziej ekonomiczny, zwłaszcza pod względem zużycia materiałów, co pozwala osiągnąć najlepsze wyniki wysokiej rozdzielczości i ostrości budowanych obiektów.

Profesjonalne żywice dla sektora stomatologicznego

Dzięki własnym materiałom i wieloletniemu doświadczeniu w świecie profesjonalnych drukarek 3D, żywice opracowane dla sektora stomatologicznego są zaprojektowane tak, by spełniały najsurowsze wymagania profesjonalistów. DWS wychodząc naprzeciw branży stomatologicznej oddaje do użytku żywice przeznaczone do zastosowań ortodontycznych czy protetycznych, takich jak produkcja modeli stworzonych ze skanerów wewnątrzustnych, szablonów chirurgicznych, modeli służących do termoformowania, do produkcji koron, mostów czy protez.

Odkryj wszystkie materiały DWS dla sektora stomatologicznego za pomocą Wyszukiwarki materiałów.

Stereolitografia

SLA – Stereolitografia to technologia druku 3D, polegająca na warstwowym utwardzaniu wiązką lasera żywicy światłoutwardzalnej. Druk 3D metodą SLA charakteryzuje się najwyższą spośród technologii druku 3D dokładnością wymiarową budowanych modeli. Dzięki precyzyjnym laserom BluEdge produkcji DWS SYSTEMS, wydruki 3D spełniają najsurowsze normy, narzucone przez inżynierów z wielu branż, takich jak automotive, przemysł zbrojeniowy, medycyna, przemysł elektromaszynowy, przemysł lotniczy i inne, dla których budowane metodą przyrostową obiekty muszą spełniać najwyższe normy jakości, wytrzymałości, jednolitości i precyzji wymiarowej. Stereolitografia to technologia druku 3D, w której DWS SYSTEMS specjalizuje się od lat, produkując uznane na całym świecie drukarki 3D.